Šachový turnaj v KD

30.4.2024

Poslední dubnový den uspořádala naše škola v místním kulturním domě Šachový turnaj pro žáky 1. stupně okresu Havlíčkův Brod. Letos se jednalo o 8. ročník. Sešlo se tu 27 natěšených hráčů (16 chlapců a 11 dívek), kteří přijeli uplatnit své šachové znalosti a zkušenosti. Naši školu reprezentovalo 9 mladých šachistů. Jsme moc rádi, že pozvání přijali (a přijeli) hráči z Havlíčkovy Borové, Lipnice nad Sázavou, ZŠ Wolkerova, ZŠ Konečná, ZŠ Věž, ZŠ Česká Bělá.
Hrálo se 7 kol, na partii byl čas 2x15 minut. Po odehrání posledního kola došlo na očekávané vyhlášení výsledků. Zlatou medaili v kategorii "Chapci" získal Vojta Z., který hraje za ŠO Světlá nad Sázavou. Stříbrnou medaili vyhrál Viktor K. z Havlíčkova Brodu. Na třetím (bronzovém) místě skončil náš žák Pavel K. Velice se dařilo i Tomáškovi A., který obsadil bramborovou pozici.
V kategorii "Dívky" získala nejvíce bodu, a tím pádem zlato, Anežka H., na pomyslné stupně vítězů ji doprovodila Terezka A. a Emča J. (všechny 3 dívky z naší školy).
Kromě výše zmíněných si hezky zahráli a turnaj užili i Evánek, Nelinka, Barča, Elenka.
Děkujeme OÚ Oudoleň za vstřícnost a zapůjčení KD, dále OÚ Slavětín za finanční dar, prodejně COOP za poukázku na ceny, VZP Havlíčkův Brod, panu Slámovi za limonády, firmě BagiFloor za ceny.
Velké poděkování patří i paním kuchařkám a paní M. Plíhalové za výborné buchty a také  paní starostce B. Zvolánkové za perníčky.