Recitační soutěž

19.3.2024

Ve čtvrtek 14. března se vydala skupina šesti recitátorů ve složení Emča J., Nelinka P., Vašík Z., Terezka A., Elenka P. a Barunka J. do Chotěboře.

V okrskovém kole se sešlo přibližně 90 mladých účastníků nejen z Chotěboře, ale i z Havlíčkova Brodu, Havlíčkovy Borové, Ždírce, Sobíňova a dalších škol. Byli rozděleni do čtyř kategorií podle tříd. Každá kategorie disponovala vlastní místností, kde pak každý před tříčlennou porotou a ostatními soutěžícími prezentoval svůj naučený text. Organizátoři zpestřili dlouhé čekání na výsledky hrou Bingo, zatímco porota pečlivě posuzovala přednesy a vybírala nejlepší výkony. Nakonec byly vyhlášeny výsledky.

I přesto, že žádný z našich účastníků nepostoupil do okresního kola, získali cennou zkušenost. Podle jejich slov "se jim to povedlo" a "nic nespletli", takže byli všichni spokojeni.

Před odjezdem jsme si ještě užili chvíli na náměstí, kde jsme se najedli a společně s žáky z Havlíčkovy Borové vyčkali na autobus, který nás bezpečně přivezl zpět do Oudoleně.

Postřehy účastníků:

Vašík: Líbilo se mně to, nevadí mi, že jsem nevyhrál. Moje básnička se jmenovala Řehoř od Františka Charváta.

Emička: Bavilo mě to, recitovala jsem Uspávanku s Popelčiným oříškem. Ši jsme pak nakuupovat, to mě bavilo asi nejvíc.

Nelinka: Moje básnička se jmenovala Mlsná kráva. Byla dlouhá tak akorát. Užila jsem si to a myslím, že se mi to podařilo. Bavila mě hra Bingo a líbila se mi procházka okolo náměstí.

Barča: Měla jsem básničku Pět minut v Africe. Moc se mi tam líbilo a užila jsem si to.

Terezka: Recitovala jsem báseň Basta fidli trumpeta. Trému jsem neměla, řekla bych, že se mně to povedlo. Vystupovala jsem jako první. Příští rok bych jela klidně zase.

Elenka: Recitavala jsem báseň Pohádka o princezně a pávech. Myslím, že se mi to povedlo. Nejvíc mě bavilo recitovat a nakupovat. Měla jsem trošičku trému.