Krajské kolo přeboru družstev škol v šachu

8.3.2024

Jak jsme dříve informovali, zúčastnili jsme se okresního kola Přeboru družstev škol v šachu, kde jsme obsadili 3. místo. Díky tomu jsme později dostali pozvánku do krajského kola, kam automaticky postupují pouze první dva týmy (jeden tým účast odřekl). Tuto nabídku jsme rádi využili a ve čtvrtek 6. března jsme plni natěšení vyrazili.

Museli jsme si trošku přivstat, paní Holasová a pan Antl nás odvezli na zastávku do Vepřové, odkud jsme pokračovali autobusem do Žďáru nad Sázavou.

Vydali jsme se podél řeky Sázavy (na které jsme spatřili spoustu kačen a kačerů) do sportovní haly hned vedle zimního stadionu, kde se turnaj odehrával.

Spolu s námi přijely školy: Chotěboř - Smetanova , Jihlava - Demlova, Pelhřimov - Osvobození, Jihlava - O. Březiny, Okrouhlice, Třebíč - Kpt. Jaroše, Třebíč - Týnská, Nové Veselí a Hamry.

Hrálo se na 9 kol na čtyřech šachovnicích (každá škola s každou), za výhru se získal bod, za remízu půl bodu.

Naši školu reprezentovali:  Pája,, Anežka, Emča a Terka. Turnaj trval od 9 do 14 hodin, prakticky se hrálo neustále, ale koupit si něco dobrého v "bufíku" jsme také stihli! :-D

Při vyhlášení jsme obdrželi diplom (za 7. místo, s čímž jsme spokojeni) a drobné ceny. Našim svěřencům se podařilo získat 17 bodů (no, nahrát ještě o dva bodíky víc, byli bychom rázem na čtvrtém místě :-D....)

Pak jsme šli rychle na autobusovou zastávku, svezli se do Ždírce nad Doubravou a potom rovnou domů.

Všem hráčům děkujeme za pěknou a zodpovědnou reprezentaci naší školy i obce.

Očima hráčů:

Emča: Uhrála jsem 4 body z devíti. Bavilo mě, že jsme jeli 3x autobusem a užili jsme si to.

Anežka: Mamka vezla mě, Emču a paní učitelku do Vepřové. Hrála jsem na 2. šachovnici, bylo to dobrý. Každý jsme dostali 2 sešity, 2 sušenky a fixy. A dohromady diplom za 7. místo.

Terka: Ráno odvezl taťka mě, Páju a Mícu do Vepřové  na autobus. Hrála jsem na 4. šachovnici a uhrála jsem 6,5 bodů. Doufám, že příští rok vyrazíme zase.

Pája: Ráno jsem jel do Borové, kde jsem pak nastoupil k Terce do auta. Největší radost jsem měl z toho, že jsem remizoval se soupeřem z Chotěboře, se kterým jsem v okresním kole prohrál. Bavily mě všechny partie, v jedné jsem ale bohužel udělal 2 nemožné tahy a tím prohrál, ale hezky jsem si zahrál. A nakupování v bufetu bylo taky fajn :-D.