Září v MŠ

30.9.2024

ZÁŘÍ V MŠ
V září jsme ve školce přivítali 9 nových dětí, dokonce i dva dvouleté chlapečky. Aktuálně naši školku navštěvuje 16 dětí.
Celý tento měsíc jsme se zaměřili hlavně na adaptaci nových dětí, vyprávění o prázdninách, seznámení s hračkami a vybavením mateřské školy. Zařadili jsme seznamovací hry, hry na podporu přátelství a spolupráce a také činnosti, které dětem pomohly seznámit se s novým prostředím a s novými dospěláky.
Druhý týden nás provázelo téma přátelství. Procvičili jsme si jména dětí, učitelek a seznámili se s personálem  MŠ a ZŠ. Byli jsme také na prohlídce celé školy a navštívit naše bývalé spolužáky ze školky, kteří nás přivítali novou písničkou. Tento týden jsme se soustředili na to, aby si každý uvědomil, jak je pro školku důležitý. Proto si každý prohlédl sám sebe v zrcátku, nakreslil se a nalepil svou postavu na dveře mezi ostatní kamarády ze školky. Nastavili jsme si společná pravidla soužití ve třídě a v okolí školky. Děti se seznámily s bezpečným chováním při běžných činnostech.
Kromě jiného jsme pravidelně cvičili a hráli různé hry. Předškoláci se tento měsíc pozvolna seznamovali s předškoláckými aktivitami (např. starost o svoje pastelky v penálu, pomoc při úklidu, při obědě). Zahájili jsme uvolňovací cviky ruky : paže, loket, zápěstí. Grafomotorické cvičení – kruh zleva doprava a obráceně. U grafomotorického cvičení na velký formát jsme dbali na správný úchop tužky. Modelovali jsme z plastelíny a rozvíjeli tvořivost a fantazii. Dále pravolevou orientaci, matematickou pregramotnost a orientaci v prostoru. Do zadaných aktivit se děti s radostí zapojily.
Také jsme si pověděli, že 28. září slavíme státní svátek na počest knížete svatého Václava. Přiblížili jsme si život svatého Václava formou videa pro děti a podívali se, jak vypadají korunovační klenoty. Vytvořili jsme si svatováclavskou korunu a vykreslili omalovánky s touto tématikou.

• 16.10.2024 Preventivní vyšetření zraku dětí v MŠ (PRIMAViZUS)