Výlet do Jitkova

7.6.2024

Výlet do Jitkova s dětmi z mateřské školy

Čtvrtek 6. června byl tím správným dnem, pro realizaci našeho pěšího výletu do nedalekého Jitkova. Chtěli jsme se totiž podívat, kde bydlí naši kamarádi, kteří do naší školky dojíždějí. Počasí nám přálo a ráno jsme se sešli plní očekávání a nadšení.

Hned zrána jsme se vydali na cestu přes kopec. Cesta byla dobrodružná a děti si ji velmi užívaly. Slunce nám svítilo na cestu, občas se schovalo za mráček, takže nebylo úmorné vedro a všude kolem nás rozkvétaly květiny.

Když jsme dorazili k Jitkovskému mlýnu, už na nás čekala maminka Kryštofa, se psí společnicí „Keylinkou“. Děti si celou cestu nesly v batůžku svačinku, na kterou už se všichni těšili. Usadili jsme se na posekaném trávníku či lavici a s chutí jsme se pustili do svačiny. Bylo milé vidět, jak si všichni pochutnávají a sdílejí své dojmy z cesty.

Po svačině nás Kryštůfek vedl dál, až jsme dorazili k jejich domu se zahradou. Zde jsme strávili příjemný čas hraním a odpočinkem.

Náš další cíl byla návštěva u Jarouška. Ukázal nám svůj hrací koutek s pískovištěm. Po krátké návštěvě a prohlídce zahrady jsme se vydali na zastávku, kde jsme asi minutku čekali na autobus, který nás měl dopravit zpět do školky. Děti byly trochu unavené, ale plné nových zážitků.

Cesta autobusem byla pohodová a velmi rychlá, děti se až divily, jak nám rychle uběhla. Chvilku jsme si ještě pohráli na zahradě a pak už na nás čekal zasloužený oběd. Výlet do Jitkova se vydařil a všechny děti ho krásně zvládly. Už teď se těšíme na další dobrodružství!