Výlet do Havlíčkovy Borové

16.5.2024

Výlet do Havlíčkovy Borové

16. května jsme se s dětmi vydali na výlet do Havlíčkovy Borové. V rámci tématu „Povolání“ jsme se chtěli blíže seznámit s různými profesemi dospělých. Z Oudoleně jsme vyrazili brzy ráno linkovým autobusem. Vystoupili jsme na náměstí v H. Borové. Tam na nás čekala paní učitelka Eva Šrámková, která nás městysem provedla.

Nejdříve jsme se šli podívat do obchodu na náměstí. Vyšlapali jsme spoustu schodů, kde byl obchod smíšeného zboží. Viděli jsme zde vše od oblečení, přes věci na zahradu, až po dětské hračky. Paní prodavačka tam také měla morčata. Děti paní prodavačce slíbily, že jí ve školce namalují obrázek zboží, které zde prodává.

Dále jsme pokračovali do Jednoty, kde si děti do dvojic vzaly nákupní košíky a samy si nakoupily. Všichni si vybrali kapsičku, kterou následně položili na pás, zboží jsme zaplatili, poté uložili do batohu a pokračovali jsme na poštu.

Na poště nás přivítala velmi milá paní, která byla vedoucí pošty. Podívali jsme se, jak si paní učitelka Šrámková odeslala dopis. Děti si to chtěly také vyzkoušet, tak nás napadlo poslat pohled našim školákům do Oudoleně. Paní pošťačka nechala děti nahlédnout i do své pracovny, kde si děti vyzkoušely razítkovat.

Dále jsme pokračovali na bývalé pracoviště paní učitelky Šrámkové, tedy do mateřské školy. Zde jsme se porozhlédli a nasvačili.

Výlet jsme zakončili v Památníku a muzeu Karla Havlíčka Borovského. Děti se dozvěděly, že tento dům je místem, kde se pan spisovatel Karel Havlíček Borovský narodil. Dále jsme zhlédli výstavu významného českého pilota a spoustu dalších zajímavých věcí.

Tímto bychom chtěli poděkovat paní učitelce Šrámkové za organizaci výletu a za spoustu hezkých zážitků.