Jablíčková slavnost

7.10.2023

JABLÍČKOVÁ SLAVNOST – SPOLEČNÁ AKCE S RODIČI

Nastal podzim a s ním i sklizeň plodů ze zahrádek. Protože děti mají moc rády jablíčka, věnovali jsme celý týden tomuto sladkému ovoci a vše završili Jablíčkovou slavností, kterou jsme uspořádali pro rodiče a děti v prostorech naší MŠ. Společně s dětmi jsme se na slavnost svědomitě připravovali, napekli jsme moučníky z jablek – děti krájely a strouhaly jablíčka, zpívali jsme písničky, ale hlavně jsme se snažili nic neprozradit rodičům, mělo to být totiž naše překvapení!

Během odpoledne byly pro děti připraveny úkoly na pěti stanovištích. Jablíčka byla téměř všude. Děti si zkusily tiskat pomocí jablek a vytvořily si tak svůj originální kompot, česaly jablíčka ze stromu (lezly po žebřinách), pomocí pinzet vyndávaly červíky (chlupatý drátek) z jablíček, zapojily vlastní fantazii a vytvořily sluníčko z jablek, přenášely velké „červy“ pomocí hůlek. Po splnění úkolů si mohly dát razítko do své listiny. Všechny děti dokázaly úkoly hravě splnit, a proto přišla na řadu také jejich bříška. Ochutnali jsme jablečný mošt a po jablečné buchtě a závinech, se jen zaprášilo J.

Jablíčkovou slavnost jsme zakončili společným zpěvem za doprovodu kytary.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na další společné setkání.