Duben v MŠ

15.5.2024

Duben v mš

V prvním dubnovém týdnu navštívili naši školku dravci ze ZOO Jihlava. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací. Poté jsme se vydali do ptačí říše. Hledali jsme zajímavosti v encyklopediích, sledovali jsme ptáky ve volné přírodě pomocí dalekohledů, poslouchali jsme ptačí zpěv. Postavili jsme si svá hnízda a nakrmili mláďátka. Pomocí lupy jsme si vyzkoušeli ptačí zrak a pokusili se najít vhodnou potravu pro ptáčky. Naučili jsme se básničku a písničku o ptáčcích. Vyzkoušeli jsme si náročnou překážkovou dráhu, jako když se ptáčci vrací z teplých krajin.

V druhém dubnovém týdnu jsme si s dětmi povídali o knihách. Děti si do školky přinesly své oblíbené knihy, ze kterých jsme si část přečetli a některé jsme si četli i před spinkáním. Děti nám pověděly, proč mají zrovna tuto knihu nejraději. Dále jsme si řekli, jak se máme ke knihám chovat, jak se správně uklízí knihovna a kde si knihy můžeme půjčit nebo také zakoupit. Děti si zahrály na Večerníčka a složily si čepici z papíru. Vyzkoušeli jsme si, jak čtou nevidomí lidé, jak se recykluje papír, kdo je autor knihy a kdo je ilustrátor, na kterého si děti zahrály při tvorbě vlastní knihy.

22. dubna jsme oslavili Den Země. Děti zhlédly poučné video o třídění odpadu a recyklaci. Zahráli jsme si pohádku: „O veverce, která netřídila odpadky.“ Ke Dni Země jsme se rozhodli, že uklidíme okolí kolem školky a také přilehlou přírodu, aby měla zvířátka i lidé čistý domov.

V poslední dubnový týden se naše školka proměnila v „kouzelnou“ školku. Děti si tento týden užily spoustu čarodějnických aktivit. 30.dubna se k nám do školky slétly čarodějnice z celého okolí. Společně zdolaly čarodějnickou zkoušku složenou z několika stanovišť s úkoly.

Jako každý měsíc, i tentokrát jsme zapojili spoustu předškolní přípravy, která se skládala z: určení první a poslední hlásky, hledání protikladů, opakování osobních údajů, hledání rýmů, kresby postavy, doplnění chybějících částí obrázku, řazení od největšího po nejmenší a také grafomotorické pracovní listy.